Біг – ранок або вечір?

Біг – ранок або вечір? Біг – ранок або вечір?

Початок літа – дуже вдалий час для бігу. Вранці вже не так холодно, а вечорами досить тепло. Але от питання, коли бігати – вранці, вдень або ввечері? Другий варіант відразу відпадає, оскільки зазвичай люди знаходяться

на роботі, а під час роботи явно не до пробіжок. Хоча якщо є можливість і бажання – то мабуть день – найоптимальніший варіант, тому що організм вже давно функціонує на належному рівні, а до сну ще далеко. Залишаються два варіанти. давайте розглянемо кожен з них окремо.

Ранок:

Уранішнім бігом зазвичай заміняють зарядкку, і з одного боку це правильно, оскільки легка пробіжка розігріває всі м’язи тіла і розганяє кров. Однак бігати потрібно в розмірено, без особливих навантажень, одного кілометра для цього буде цілком достатньо. Але з іншого боку, зазвичай бігають не для того, щоб отримати заряд бадьорості, а для того, щоб схуднути. Ранкова пробіжка Вам в цьому нічим не допоможе, до того ж якщо після пробіжки Вас чекають справи – постає ще одне питання, коли снідати, до чи після? Звичайно, деякі не снідають взагалі і для них це питання відпадає, але візьмемо в приклад тих, хто все-таки їсть вранці. Наскільки мені відомо, після прийому їжі повинно піти мінімум дві години до і після будь-яких фізичних навантажень, щоб ці самі навантаження не вийшли боком для шлунка. Висновки можете зробити самі. Для мене біг вранці – пройдений етап трирічної давності.

Вечір:

На мій погляд це самий оптимальний варіант (орієнтовно 8-9 годин), тому що Ви встигаєте прийти з роботи, повечеряти, трохи відпочити (ті самі 2:00) і вже без важкості у животі від щільного вечері відправитися на пробіжку. До відходу до сну Ваш організм встигне оговтатися після різкого викиду енергії. Пробіжка, невелика прогулянка після бігу, душ – і Ви спите, як немовля. До слова про схуднення – саме вечірня пробіжка допоможе спалити отриману з їжі енергію, яку Ви не встигли виробити під час дня, що запобігає появі зайвих кілограмів.

Загальні рекомендації (з особистого досвіду):

Перед пробіжкою бажано трохи розім’ятися або пройти 300-400 метрів.

Якщо Ви тільки-тільки почали бігати або тільки думаєте про це – починайте з малих дистанцій, проте якщо після закінчення наміченого маршруту відчуваєте, що зовсім не втомились – продовжуйте бігти.

Не дозволяйте зовнішнім чинникам (таким, як уявна головний біль, поганий настрій, дощ, відсутність компанії, лінь) брати гору в питанні “чи йти сьогодні на пробіжку?”. Бігти!

За браком часу можна замінити пробіжку скакалкою (це навіть більш енергозатратно, для бажаючих схуднути), але якщо Ви живете у квартирі – сусіди можуть образитися. Стрибати потрібно як мінімум 3 хвилини.

Категорично заборонено відразу після пробіжки випивати стакан-два води або будь-який інший рідини. Цим Ви нашкодите серцю і ниркам. Потрібно почекати не менш години, і пити маленькими ковтками з невеликими інтервалами.

Мабуть, це все. І пам’ятайте – за будь-яку фізічесікую активність, навіть за саму мінімальну, організм буде Вам дуже вдячний!

  • біг для схуднення ранок чи вечір
  • чи допоможе біг ранком схуднути

Comments are closed!

_0.31MB/0.01155 sec