Біг чи ходьба? :: JV. RU

Біг чи ходьба? :: JV. RU Біг чи ходьба?

Ходьба і біг знімають стрес, але по-різному. Ходьба розташовує до приємним роздумів, а від сумних думок краще втекти

Що краще допомагає схуднути?

І біг, і ходьба – аеробні навантаження, а значить, допомагають позбутися зайвої ваги.

«Вибирати аеробне тренування

потрібно виходячи з свого самопочуття і рівня фізичної підготовки, – говорить Ельберт Арутюнян, менеджер групових програм фітнес-клубу Wellness Park. – Людині літньому чи знайомому з фітнесом лише з чуток буде досить просто прискорити крок, щоб пульс піднявся до аеробного порогу. А молодому спортсмену для досягнення того ж результату доведеться швидко бігти ».

«Щоб схуднути, краще всього чергувати біг і ходьбу, – радить Наталія Іванова, фітнес-координатор мережі фітнес-клубів “Зебра”. – У вас вийде інтервальна тренування – неперевершений засіб боротьби із зайвою вагою. Якщо ви досить витривалі, бігові інтервали повинні бути довгими, а для ходьби – коротший. Якщо поки ви новачок і не впевнені у своїх силах – навпаки ».

Що краще зміцнює м’язи?

Ходьба – спокійніший вид фітнесу. Вона зміцнює в основному литкові м’язи. Тоді як біг змушує потрудитися і стегна з сідницями, а також м’язи спини, грудей, плечового пояса – адже ми активно працюємо руками. А якщо ще міняти стиль руху! Біжимо з захлестом гомілки назад – опрацьовуємо задню поверхню стегна, з високим підйомом коліна – передню поверхню, прес і сідниці.

«І все ж прокачати м’язи так само добре, як під час силового тренування, у вас не вийде, – говорить Наталія Іванова. – Аеробні тренування задіють безліч м’язів, але, я можу сказати точно, їх недостатньо, щоб “зробити” ноги, надавши їм гарну форму і рельєф. Це можливо тільки за допомогою вправ ».

Що безпечніше?

Ходьба – найбезпечніший вид фітнесу, корисний всім без винятку. Біг – серйозне випробування для серця, легенів, хребта і суглобів, навіть якщо стежити за технікою. Лікар може просто заборонити пробіжки, якщо у вас важка серцева недостатність або аритмія, астма з частими нападами, глаукома або травма коліна.

«А ось зайва вага – не причина однозначно від бігу відмовитися, – говорить Ельберт Арутюнян. – Буває, що людина повний, але витривалий. І з таким міцним м’язовим корсетом, що ризик переломів і проблем з суглобами буде мінімальним ». У більшості випадків, звичайно, буває по-іншому: повноті супроводжує гіпертонія, діабет, захворювання серця, які закривають шлях до будь інтенсивних тренувань.

«Я всім раджу починати з ходьби, – говорить Наталія Іванова. – Спочатку в помірному темпі, потім можна перейти на швидку – так організм поступово звикне до навантаження. Ускладнюйте і міняйте тренування: йдіть в гору, з гірки, по рівній поверхні, ходите з обтяженнями в руках ». І, якщо хочете, потім вже переходите на біг.

Що корисніше для здоров’я?

кардионагрузки тому і «кардіо», що тренують серце. Дуже корисні вони для легенів. Коли м’язи працюють, їм потрібно більше поживних речовин і кисню. І організм намагається їх забезпечити: серце стукає швидше, активніше переганяючи кров, дихання частішає і стає глибше, легкі розкриваються, їх життєва ємкість – кількість повітря, яке можна вдихнути за раз, – стає більше. Чим інтенсивніше тренування, тим ці процеси активніше. Так значить біг краще ходьби?

Американська кардіологічна асоціація (American Heart Association) вважає кращими для здоров’я помірні фізичні навантаження при пульсі 50-75% від максимального. «Щоб піднятися до цієї позначки більшості з нас буде досить швидкої енергійної ходьби, – коментує Ельберт Арутюнян. – І тільки спортсменам потрібно перейти на біг ». Але найголовніше, щоб тренування приносили користь, вони повинні бути регулярними – 30-60 хвилин мінімум 4 дні на тиждень. Прогулянки або пробіжки від випадку до випадку ні серцю, ні легким нічого не додадуть.

Ходьба і біг корисні і для психічного здоров’я. Вони знімають стрес, але по-різному. Ходьба розташовує до приємним роздумів, під мірний крок можна навіть медитувати. А від сумних думок краще втекти. Чим енергійніше рухаєшся, тим менше сил мучитися: погано зробив роботу, любов пройшла, образили, образили…

Для себе я вирішила: поки почну з ходьби. Благо, займатися нею можна «не відходячи від каси»: по дорозі на роботу і додому, під час прогулянок по парку і магазинам. Поки я починаюча спортсменка, цього буде достатньо, щоб схуднути і зміцнити здоров’я. А там, дивись, перейду і на біг. Дуже мені подобається ідея забути на тренуванні про будь неприємності і просто насолоджуватися рухом.

Вибирати між хорошим і дуже хорошим важко. Ходьба безпечна для суглобів. Зате біг краще допомагає схуднути і зміцнює м’язи ніг і сідниць. На що звернути увагу, вирішуючи, відправитися сьогодні на прогулянку або пробіжку?

  • від чого більше схуднеш від бігу чи хотьби

Comments are closed!

_0.31MB/0.00606 sec