Безвуглеводної і Низьковуглеводні дієти

безвуглеводної і Низьковуглеводні дієти безвуглеводної і Низьковуглеводні дієти

Раніше ми писали про фруктово-овочевих дієтах. Розглянемо тепер другий клас дієт, з низьким вмістом вуглеводів, так звані безвуглеводних і Низьковуглеводні дієти.

Одним з способом зменшити споживання калорій є скорочення або повна відмова від вуглеводів. У таких нізкогоуглеводних або безвуглеводних дієтах продукти, що містять цукор або крохмаль, строго обмежені, хоча ви можете відносно вільно складати раціон харчування з продуктів, що не містять вуглеводів.

Застосовуючи для зниження ваги безвуглеводних і нізкоугеводние дієт, ви підраховуєте НЕ калорії взагалі, а кількість спожитих вуглеводів. Оскільки більшість продуктів, з яких складається раціон харчування таких дієт, не містить вуглеводи або містить їх в дуже малій кількості, завдання дещо спроститься.

“Протипоказані Низьковуглеводні і безвуглеводних дієти при цукровому діабеті, під час вагітності та годування груддю, і якщо у вас є які-небудь хронічні захворювання, особливо пов’язані з порушеннями обміну речовин.”

Низьковуглеводні і безвуглеводних дієти рідко приносять швидкі результати. Вони здебільшого розраховані на те, щоб викликати зміни обміну речовин в організмі, на що потрібно тривалий період. Серйозний ефект від низьковуглеводних і безвуглеводних дієт настає лише в довгостроковій перспективі. У цьому сенсі вони більше відповідають слову «дієта», що означає в перекладі «спосіб життя».

До низьковуглеводних дієт відносяться Кремлівська дієта, метод Монтіньяка, дієта Аткінса. Якщо вам все ж «не сидиться» на безвуглеводної дієті тривалий час, то існують Низьковуглеводні дієти, мають строго обмежену протяжність у часі, наприклад, білкова дієта, безвуглеводна дієта, протеїнова дієта та інші.

Переносяться Низьковуглеводні і безвуглеводних дієти найчастіше нелегко, особливо якщо надто обмежити споживання цукрів. При цьому цілком можливі прояви гіпоглікемії (нестачі цукру в крові) – слабкість, яка доходила іноді до непритомності, сонливість, зниження працездатності, постійне відчуття голоду. Тому застосовувати такі дієти слід обережно і, порадившись з лікарем.

Якщо ви все-таки зважилися на безвуглеводну або низкоуглеводную дієту, то вам знадобляться таблиця вмісту вуглеводів в продуктах, блокнот і ручка, для того щоб щодня записувати все, що ви їсте. Наявність вуглеводів зазвичай виражається в одиницях, причому одна одиниця рівноцінна 5г вуглеводів. Найкраще, щоб ваша їжа складалася з продуктів, що не містять їх: м’ясо, риба, яйця, сир та овочі. Всі інші продукти потрібно записувати, а одиниці змісту вуглеводів необхідно підраховувати.

Більшість низьковуглеводних і безвуглеводних дієт обмежує щоденне споживання вуглеводів до 10-12 одиниць (50-60г в день), що зазвичай призводить до значного зниження ваги, але не впливає на смакові достоїнства решти їжі. Споживання калорій при такій дієті знаходиться, як правило, між 1200 і 1500 ккал в день.

Основна помилка при дієті з низьким вмістом вуглеводів полягає в тому, що людина починає їсти багато продуктів, що не містять вуглеводів, але жирних, а значить, висококалорійних, таких, як сир, сметана і жирне м’ясо. Додаткові калорії легко збільшують вагу або уповільнюють його втрату.

Переваги низьковуглеводних і безвуглеводних дієт :

• цієї дієти простіше дотримуватися, і вона не вимагає стільки підрахунків, скільки дієта з низьким вмістом калорій

• вона забезпечує високу поживність їжі

• формує правильні навички харчування

• вона ідеальна, якщо вам потрібно скинути значну вагу

• підходить для всіх членів сім’ї.

Недоліки низьковуглеводних і безвуглеводних дієт:

• не підходить тим, хто дуже захоплюється солодким, алкоголем і т. д.

• менше відповідає індивідуальним смакам і погано підходить тим, хто рідко їсть удома

• ті, кому потрібно незначно зменшити вагу, зазвичай знаходять цю дієту занадто рясної

• вона обмежує вживання жирних продуктів, таких, як сир, хоча вони і не містять вуглеводів.

Харчування поза домом .

Хоча й не всі, але багато овочі та фрукти містять певну кількість вуглеводів, так що перевірте по таблиці, перш ніж включати з в раціон харчування. Алкоголь, строго кажучи, не є вуглеводом але, оскільки він переробляється організмом точно так само, як вуглеводи, і дає організму енергію, при вживанні його необхідно враховувати точно так само, як і інші вуглеводомісткі продукти. При цьому алкоголем не варто зловживати, так як кожен келих вина містить від 5 до 8 одиниць.

Харчуватися в ресторані, дотримуючись дієти, простіше, ніж обідати в гостях. Якщо ви добре пам’ятаєте, які продукти не містять або містять мало вуглеводів, то не потрібно турбуватися про розмір порцій (на відміну від дієти з низьким вмістом калорій).

Якщо у вас виникає спокуса з’їсти всю денну норму вуглеводів за один раз – у вигляді шматка пирога або пакета із смаженою картоплею, варто згадати про те, що весь день, що доведеться жити на їжі, повністю позбавленої вуглеводів, а це досить складно, якщо ви не володієте надлюдською силою волі. Для більшості людей більш прийнятно, якщо денна норма вуглеводів рівномірно розподілена протягом дня.

Дуже важливо, щоб при застосуванні безвуглеводних дієт з їжі не були виключені всі вуглеводи повністю, так як це може призвести до надмірного утворення кетонових тіл, тобто станом, при якому в організмі починають накопичуватися продукти розпаду жиру. Цього не відбувається при нормальній дієті з низьким вмістом вуглеводів, що забезпечує 10-12 одиниць (50-60г) в день. Ця дієта може виявитися досить дорогою, але все залежить від того, яку їжу ви виберете: копчена сьомга і вирізка коштуватимуть дорожче, ніж курча і яйця.

Дуже бажано попередньо проконсультуватися з лікарем.

  • безвуглеводні рецепти
  • низько вуглеводні дієти
  • низьковуглеводні дієти
  • низьковуглеводна дієта при вагітності
  • продукти які не писать вуглеводів

Comments are closed!