Безглютенові продукти магазин Діетіка, Статті, Лікування й реабілітація дітей-аутистів

Безглютенові продукти магазин Діетіка, Статті, Лікування й реабілітація дітей-аутистів

Лікування та реабілітація дітей-аутистів

Лікування та реабілітація дітей-аутистів в даний час залишається актуальною проблемою, на жаль, досі не достатньо вирішеною. Відсутність

етіологічної терапії і неефективність існуючих медикаментозних методів корекції змушує шукати нові підходи в цій області (К. С. Лебединська Медикаментозна терапія раннього дитячого аутизму. Www. autism. ru.).

У багатьох країнах (США, Великобританія, Норвегія) вже більше 15 років успішно використовуються спеціальні дієти в лікуванні синдрому аутизму, гіперактивного поведінки і в деяких випадках шизофренії у дітей. Існують численні наукові дослідження зарубіжних авторів, у тому числі і рандомізовані контрольовані дослідження (AMKnivsberg et al. A randomized, controlled study of dietary intervention in autistic syndromes. / / Nutr Neuroscience, 2002 Vol.5 (4), pp. 251-261) . обгрунтовують патогенетичну доцільність диетологического методу і доводять його високу ефективність у багатьох випадках.

Що таке «спеціальна дієта»

Під спеціальною або елімінаційної дієтою при аутизмі розуміють дієту з виключенням з раціону дитини 4 компонентів – глютену, казеїну, глутамату натрію і аспартама. Така дієта називається безглютенової (БГ) і безказеіновой (БК).

З першого погляду може здатися, що дотримання дієти з виключенням перерахованих компонентів практично не можливо. Однак, зверніть увагу на наступні:

– Кількість людей, що дотримують БГ дієту все своє життя, обчислюється мільйонами. За останніми даними тільки частота целіакії, наприклад, становить у різних країнах від 1 випадку на 10 000 до 1 на 200 чоловік. Необхідно також врахувати людей, які страждають важкими алергічними захворюваннями – більше 20-30% населення земної кулі (за різними даними). ??

– Більше 60% людей у??всьому світі не переносять білок коров’ячого молока. Зазвичай це пов’язано з недостатністю певних ферментів, а часто і з вираженими алергічними захворюваннями (астма, екзема). Молоко, є основним джерелом алергічних реакцій у дітей до 5-ти років. Крім того, показано, що казеїн – один з найбільш важко перетравлюваних білків.

Існує поняття аллергически-залежного аутизму. Симптоматика цього стану дещо відмінна від типового аутизму, проте є і багато спільного: гіперактивність, проблеми зі сном, збудження і крики без видимої причини, спрага, пристрасть до певних видів їжі, пітливість і жар, особливо ночами, отити в анамнезі, бажання є НЕ харчові продукти (земля, пісок, папір, мило), діарея або запори, метеоризм, постійні катаральні захворювання (нежить, фарингіт і т. д.) термоневроз, «кола» під очима, бліда шкіра, пастозне особа, історія алергічних захворювань ( астма, екзема, мігрені) або захворювань ШКТ в сім’ї. Крім того, все більше лікарів відзначають, що багато хто з перерахованих симптомів зустрічаються у дітей з алергією до молочного білку або білку пшениці.

Якщо у дитини немає ознак алергії і особливої??любові до молочних і борошняних продуктів, чи потрібна йому в такому випадку дієта?

Безсумнівно, легше зважитися на дієту тим, чиї діти явно воліють хлібо-молочну продукцію, проте необхідно зрозуміти, що ваша дитина не страждає власне алергією до молока або пшениці, він не в змозі розщепити певні білки і має певні структурні порушення в шлунково-кишковому тракті. Непереносимість даних компонентів може проявлятися по-різному. Деякі діти здаються постійно голодними і їдять «все підряд», інших навпаки неможливо нагодувати. Зрештою, чи так уже важливо чи відповідає ваша дитина тієї чи іншої категорії? Почавши дієту, ви втрачаєте місяць-два часу, трохи нервів і грошей, а купуєте в разі успіху незрівнянно більше.

  • безглютенові продукти
  • безнлютенові продукти краків
  • дотримання дієти при гіперактивному синдромі

Comments are closed!

_0.31MB/0.00721 sec