Багатьом просто зберегли життя » MEDIKFORUM. RU

Багатьом просто зберегли життя » MEDIKFORUM. RU МОЗ зайнявся проблемами інсультників

5-05-2012, 19:30

Як відомо, гострі судинні захворювання є лідируючою причиною смертності дорослого населення в Росії. Особливу увагу на цю проблему наш уряд звернуло ще в 2008 році. З

тих пір в рамках

нацпроекта «Здоров’я» Мінздоровсоцрозвитку Росії в регіонах реалізує комплекс заходів, спрямованих на вдосконалення надання медичної допомоги хворим із судинними захворюваннями.

У реалізації таких заходів вже беруть участь 52 регіону (з них 14 – з 2011 року). Всього за 2008-2010 роки на ці цілі з федерального бюджету було витрачено 9,9 млрд. рублів. Як сказала на одному із заходів міністр Тетяна Голікова, «значне підвищення якості надання медичної допомоги хворим із гострою судинною патологією і дозволило тільки за дев’ять місяців 2011 року досягти зниження смертності від цереброваскулярних хвороб – на 12,1%; від ішемічної хвороби серця – на 5,6%; від хвороб системи кровообігу – на 7,3% ».

В цьому році субсидії отримають 24 суб’єкта РФ. За словами міністра, основною метою програми є створення принципово нової організаційної структури надання екстреної медичної допомоги хворим з гострим порушенням мозкового кровообігу і гострим коронарним синдромом. Дійсно, дуже важливо, щоб допомога важким хворим приходила вчасно. І програма дає свої плоди: госпіталізація хворих в спеціалізовані відділення збільшилася практично в 2,5 рази і сягає більш ніж 95%. У багатьох регіонах стали більш активно використовувати і сучасні методи діагностики. «А кількість виконуваних високотехнологічних втручань за різними напрямками збільшилася в 3-4 рази», – констатує Голікова.

Все це не могло не позначитися на смертності росіян. Тільки за 2 роки реалізації заходів показник смертності від хвороб системи кровообігу знизився в регіонах, що беруть участь в програмі, майже на 12%. Багатьом просто вдалося зберегти життя.

Вкрай важливо створювати судинні центри на місцях, в глибинці. І тоді у хворих людей не буде необхідності долати тисячі кілометрів, щоб потрапити на прийом до фахівців. До речі, за 2008-2010 рр.. в російських регіонах, що беруть участь в держпрограмі, створено і оснащено устаткуванням 39 судинних центрів і 107 первинних судинних відділень. Підготовлено 2723 фахівця. І ще дуже важливо: хворі стали більше отримувати професійних консультацій (зростання на 73,3%) – нейрохірургів, кардіологів та інших спеціалістів, у тому числі – на виїзних зустрічах лікарів і по телефону.

Довідка «МК». Найбільшу субсидію на лікування серцево-судинних захворювань отримає Московська область – 351 999,6 рубля.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00491 sec