Азбука вашого здоров’я • Як зміцнити судини

Азбука вашого здоров’я • Як зміцнити судини Як зміцнити судини

Ознаки поганих сусідів

Погані судини – це:

– часте запаморочення

– потемніння в очах при різкій зміні положення тіла

– погана переносимість

спеки

– заколисування

– холодні руки і ноги

– ломота в суглобах

– метеочутливість

– слабкість вранці і вдень

– непритомність

– прискорене серцебиття, “стуки” в скронях

– нестабільний тиск

– підвищення температури тіла до 37.2 – 37.3 градуса і її різкі скачки протягом доби.

Те, що на повсякденній мові називається “поганими” або “слабкими” судинами, медициною діагностується як нейроциркуляторна дистонія . Це порушення кровообігу, викликане збоями в нервовій регуляції судинного тонусу. І, за великим рахунком, судини в цій історії опиняються без вини винуватими: їм дають невірні накази – вони і підкоряються.

Причини нейроциркулярними дистонії

Причини судинної дистонії різноманітні. Іноді вона передається у спадок, але все ж частіше виникає після сильного стресу, тривалого нервового напруження, важкої хвороби. Нерідко її провокує довга низка неприємностей і навіть нудна робота. І ніякі таблетки тут не допоможуть. Єдиний спосіб позбутися від дистонії – налаштувати своє життя на здорову хвилю і постаратися “перевиховати” весь організм .

Лікувальний спорт

Як показали дослідження вчених, всього тиждень регулярних фізичних навантажень в спортивному залі покращує самопочуття страждають судинними захворюваннями на 20 відсотків. Фахівці впевнені, що без цього важко розраховувати на позитивний результат. Правда, рекомендують дотримуватися дві важливі умови:

– займатися не рідше 4 разів на тиждень, а краще – хоча б по 15 хвилин, але щодня;

– не перевтомлюватися, бо надмірні нагрузкм здатні викликати “зрив” вашої судинної системи.

речі, біг підтюпцем – відмінна “растряска” для капілярів, а плавання – “гарт” судин. Але на початковому етапі уникайте вправ, пов’язаних з різкою зміною положення тіла.

Водні процедури

Контрастний душ – одне з кращих “виховних” коштів для судин. Краще його приймати вранці: судини отримують правильний настрій на цілий день, а ви – заряд хорошого настрою. Однак не зашкодить такий душ і ввечері, за 3-4 години до сну. Він зніме втому після трудового дня і позбавить від стресу.

Якщо ви не в силах займатися таким загартовуванням, то робіть хоча б контрастні ножні ванни . В один таз налийте гарячу воду, в іншій – холодну, щоб вона доходила до щиколоток. Тримайте ноги в кожному з тазів поперемінно не довше за 1-2 хвилин. Цю процедуру, як і контрастний душ, закінчують холодною водою.

Регулярне відвідування лазні (2-4 рази на місяць) може наставити на шлях істинний навіть расшалившиеся судини. Це одночасно і “масаж”, і “гімнастика” для судинної системи. Віддайте перевагу бані, хоча підійде і сауна. І обов’язково щоразу, виходячи з парної, обливає себе крижаною водою.

Дієта

Завжди їжте маленькими порціями. Шлунок, заповнений великою кількістю їжі, забирає із загального кровообігу солідну частину крові. І якщо у вас проблеми з судинами, то переїдання може викликати слабкість, запаморочення, шум у вухах і навіть непритомність. Що стосується кави, то пийте його в міру, а кока-колу краще взагалі виключити. Хоча ці напої і підвищують тонус судин, їх вживання у великих кількостях призводить до серйозного розхитування судинної системи.

Для підтримки потрібного об’єму циркулюючої крові пийте не менше 1,5-2 літра води в день . І їжте більше фруктів і овочів. Тільки обережніше з бананами – вони знижують тиск. Не відмовляйте собі в солі – в невеликій кількості вона необхідна організму. А несподіване бажання з’їсти що-небудь солоненьке – не що інше, як сигнал SOS ваших сусідів.

Все в ваших руках

Цей масаж є частиною тибетської методики. Він сприяє відновленню порушеної рівноваги в роботі судинної системи. Виконують його сидячи або стоячи.

1. Підніміть руки до рівня грудей долонями до себе і сплетіть пальці. Потім повільно, з напруженням, тягніть їх в різні боки, поки пальці не роз’єднаються. Повторіть 5-10 разів.

2. Зчепите мізинці, потягніть кисті рук, поки “ланка» не розімкнеться. Виконайте те ж саме з усіма пальцями по черзі.

3. Затисніть між середнім і вказівним пальцями лівої руки мізинець правої, потім витягніть його звідти. Виконайте вправу з іншими пальцями спочатку однієї, потім іншої руки.

4. Зімкніть долоні і гарненько розітріть їх.

В ногах правда є

Покладіть близько вашому ліжку масажний килимок і кожен раз, перш ніж встати з ліжка, масажуйте підошви. Таку терапію можна проводити і протягом дня, коли ви погано себе відчуваєте.

І більше задоволення

Найчастіше від “поганих” сусідів страждають люди, що живуть нудно й одноманітно. Розірвіть ланцюжок “дім – робота – магазин – дім – робота”, вставте в неї нові ланки. Ходіть в кіно і в гості, заведіть нових друзів, стрибайте з парашутом або вишивайте хрестиком, співайте в хорі або зробіть, нарешті, ремонт у квартирі.

Багато хто з нас вміють багато і добре працювати. Тим часом одноманітні навантаження, що викликають втому всіх систем організму, можуть звести нанівець ваші благі наміри. Хочете добре себе почувати? Тоді навчитеся відпочивати .

Спіть не менше 8-9 годин на добу. Важко вимагати гарного самопочуття від сусідів, якщо ви регулярно не висипаєтеся. Урізуючи нічний відпочинок, ви тим самим зриваєте “налагоджувальні” роботи власного організму.

Дивіться на життя широко відкритими очима і радійте кожному новому дню. 80 відсотків усіх страждаючих нейроциркулярними дистонією – скептики, песимісти і скиглії. Недарма деякі вчені всьерьез пропонують вважати це судинне захворювання однією з форм неврозу. Постійні страхи, сумніви, невдоволення собою і оточуючими дуже шкідливі для здоров’я . Виключіть їх, і ви забудете про судини!

З газети “Зцілення”

  • вплив схуднення на судини
  • вплив швидкого схуднення на судинну систему

Comments are closed!

_0.31MB/0.00587 sec