Алена Мордовина: чому не всім вдається схуднути :: JV. RU

Алена Мордовина: чому не всім вдається схуднути :: JV. RU Алена Мордовина: чому не всім вдається схуднути

© Corbis / Fotosa. ru

В зайвій вазі винні зовсім ваги

Що заважає худнути?

Дуже часто дівчата хочуть не просто

схуднути. а схуднути в конкретному місці. Я вважаю, що немає жодного ефективного локального вправи для ліквідації жиру в конкретній проблемній зоні. Наприклад, ми хочемо зменшити об’єм ніг і починаємо робити незліченна кількість присідань. Але стрілка ваг при цьому ніяк не хоче відхилятися в меншу сторону. Стегна навіть можуть збільшитися. Впливаючи на певну м’язову групу, ми лише зміцнюємо і тонізуємо м’язи. Зазвичай це слабкі м’язи, і шар жиру на них просто не встигає зменшитися. Побачивши, що стегна збільшилися в розмірі (це відбувається через накопичення молочної кислоти внаслідок активної м’язової роботи і, відповідно, набряку), ми робимо висновок: силові навантаження нам протипоказані, м’язи ростуть як на дріжджах.

Це ще один неправильний висновок. Жіночий гормональний фон надійно захищає нас, жінок, від надмірного росту м’язової маси. Різниця в гормональному статусі призводить до того, що для досягнення схожого результату жінці треба займатися набагато інтенсивніше і довше, ніж чоловікові. Якщо дівчина ставить перед собою завдання стати схожою на Арнольда Шварценеггера. то їй доведеться вживати стероїди (препарати, синтезовані на базі чоловічого статевого гормону тестостерону) для посилення анаболічного ефекту, але це вже зовсім інша тема, яка далека від здоров’я.

Підшкірний жир у багатьох жінок має часом таку щільність, що його насилу можна відрізнити по консистенції від м’язів. Звідси і виникають легенди про зростаючу не по днях, а по годинах мускулатурі.

Що робити, щоб схуднути?

Єдиний реальний спосіб позбутися від жиру (не рахуючи хірургічного втручання) – це використання нашого жирового депо в якості джерела енергії для працюючих у певному режимі м’язів. Проблема в тому, що організм не розлучається з жиром відразу, як тільки ми приступаємо до тренування. Спочатку витрачаються енергоресурси, що складаються з вуглеводів: АТФ, глікоген, глюкоза. Якщо ці джерела витрачені, а ми все ще продовжуємо займатися, організм починає використовувати додаткове джерело енергії – жирове депо.

Додатковий резерв включається лише через 30-40 хвилин аеробного навантаження. Тому потрібно підібрати таке навантаження, яку ми зможемо ці 40 хвилин виконувати. Підійдуть швидка ходьба, аеробіка. їзда на велосипеді. танці. аштанга-віньяса йога – все те, що можна робити досить довго і безперервно.

жиросжигание безпосередньо пов’язано з раціоном. Так, перекусивши перед тренуванням шоколадкою, ми підвищуємо рівень глюкози в крові і працюємо на цьому «паливі». Оздоровчий аспект тренування в цьому випадку не зміниться, а жиросжигающий знизиться. Ми перестаємо тренуватися, а організм інтенсивно споживає «паливні» ресурси протягом наступної години. Якщо ми хочемо задіяти жирове депо, то не варто їсти ще годину-півтори після заняття.

Коли з’явиться результат?

Часто доводиться чути від новачків, що ось, мовляв, я тиждень займаюся, а ефекту нуль, тому фітнес – даремне заняття.

Схуднення починається тільки після трьох-чотирьох місяців постійних тренувань по 2-3 рази на тиждень. До цього моменту організм адаптується до навантажень і розуміє, що наші зусилля – це не випадковий стрес. а інший спосіб життя.

Графік додатка ваги має вигляд лінійної залежності, а зниження – ступінчастою: фаза «стоїмо на місці», потім мінус 2-3 кг, знову стоїмо і знову мінус 2-3 кг (це називається ефектом плато). І так до моменту, поки вага не наблизиться до оптимального (орієнтовно це ваш зріст мінус 110).

Є два питання, які мої учениці задають найчастіше: «як скинути вагу» і «чому я не можу схуднути». Оман, що гальмують процес схуднення, – безліч. Давайте розбиратися.

Comments are closed!