Активоване вугілля для схуднення. Користь і шкода. Дієта на активованому вугіллі. Відгуки

Активоване вугілля для схуднення. Користь і шкода. Дієта на активованому вугіллі. Відгуки. Активоване вугілля для схуднення.

з’явилася порівняно недавно дієта на активованому вугіллі викликає бурхливі суперечки фахівців. Багато лікарі відмовляються вірити в дієтичні властивості вугілля. У чому ж причина

їх сумнівів?

Активоване вугілля є аптечним препаратом, що продається без рецепта. У медицині давно використовується його основна властивість – абсорбція шкідливих речовин, що накопичуються в кишечнику. Застосування чорних вугільних таблеток дозволяє позбавити організм в цілому від шкідливих шлаків і токсинів. Лікарі призначають препарат при деяких отруєннях, алергії, інфекціях. Універсальні вбираючі властивості препарату дозволяють йому збирати шкідливі для організму речовини і швидко їх виводити. Для полегшення стану прописується вугілля пацієнтам, що страждають регулярними колитами, діареєю, гастритом, підвищеною кислотністю шлункового соку.

Дієта на активованому вугіллі.

Її не можна назвати самостійною дієтою. Таблетуванні вугілля вживається в якості обов’язкового доповнення при так званої детокс-дієті. Тобто, якщо людина виключає з повсякденного харчування цілий ряд висококалорійних страв, і прагне швидко позбавити організм від неприємних продуктів їх розпаду, застосування активованого вугілля цілком доречно.

Народна практика розробила чотири основні варіанти використання активованого вугілля схуднення.

Сувора дієта. Протягом десяти днів пропонується пити виключно чисту воду і приймати таблетки активованого вугілля. Такий спосіб схуднення на активованому вугілля обіцяє рятування від п’яти зайвих кілограмів. Лікарі категорично протестують проти подібного добровільного насильства над організмом, і готові допустити її лише в рідкісних випадках.

Доповнення до основного харчування. Щодня на голодний шлунок рекомендується приймати по 2 чорних таблетки, випиваючи одночасно не менше склянки фільтрованої води.

Облік загальної ваги. У день пропонується випивати активоване вугілля в кількості, рівній вазі тіла, розділеному на десять. Тобто, при вазі в 100 кг за день доведеться вжити 10 таблеток одноразово. Розуміючи складність процедури, пропонується в перший день з’їсти 4, у другій – 6 таблеток, і далі поступово переходити до необхідного числа.

Вугілля протягом дня. Десь за годину до їжі слід прийняти по три таблетки натще. Таким чином, протягом дня прийом становить 9 пігулок.

У кожному випадку курс прийому препарату обмежується десятьма днями. Потім стільки ж часу займає перерву. Курс повторюється не більше трьох разів.

Користь і шкода активованого вугілля.

В процесі зниження ваги постає проблема позбавлення від надлишкового об’єму шлаків. Їх загальна маса може уповільнювати процес обміну речовин. Звідси – повільне схуднення. Вугілля дозволить ефективно видаляти шлаки з організму, стимулюючи процес позбавлення від жирових відкладень.

Людина в цей період переходить на новий харчовий раціон. Очищення шлункового і кишкового тракту від слідів старого раціону сприяє більш легкої перебудові роботи організму, освоєння здорової системи харчування.

Але слід давати собі звіт, що тривалий прийом вугілля обов’язково зробить вплив на діяльність травної системи і склад мікрофлори. Препарат не має виборчим дією, тому поглинає, поряд з шкідливими, всі інші речовини. Вугілля буде активно вбирати продукти, що утворюють робочу мікрофлору шлунка і кишечника, і їх зусиль для перетравлювання і засвоєння їжі виявиться недостатньо. Організму доведеться виробляти ферменти для переробки їжі в надмірному обсязі. І робота всієї системи травлення може виявитися розбалансованою. Звідси – печія, нудота, метеоризм, відчуття тяжкості в шлунку і організмі, запори, повільне переміщення їжі по кишечнику. Існує ризик порушення загального обміну речовин. Згодом доведеться тривалий час займатися відновленням здорової мікрофлори.

Організм почне відчувати нестачу вітамінів. На загальному фоні це призводить до ослаблення людини, зниження захисту від впливу зовнішнього середовища. Індивід втрачає стійкість перед інфекціями. Фахівці рекомендують курс дієти на активованому вугіллі доповнювати вітамінно-мінеральними добавками.

Не можна вживати вугілля одночасно з лікарськими препаратами. У цьому випадку ефект від ліків виявляється недостатнім. Терапевтичне лікування і дієтичний курс слід проводити окремо, з деяким розривом у часі. Дієта на активованому вугіллі протипоказана при:

1) Захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються кровотечами.

2) Будь-яких пошкодженнях слизової оболонки шлунка або кишечника.

Відгуки користувачів і думки дієтологів.

Віртуальний простір Інтернету переповнене самими протилежними відгуками про дієту. Їх можна розділити на три категорії:

1) Захоплені відгуки. Їх автори стверджують, що досягли за допомогою активованого вугілля бажаного ефекту. Відповідно, вони рекомендують усім скористатися власним позитивним досвідом.

2) Позитивні відгуки з застереженнями. Тут згадуються неприємні наслідки дієти. Наприклад, швидке повернення втрачених кілограмів, метеоризм, болі в животі, або загострення хронічних захворювань.

3) Негативні відгуки. Автори записів стверджують, що в їх випадку вугілля виявився неефективним.

Дієтологи не виробили єдиної думки на проблему. Частина з них вважає, що схуднути, вживаючи активоване кут, неможливо. У кращому випадку, він допоможе очистити кишечник. Інша група впевнена, що вугілля може бути ефективним доповненням до різних дієт, беручи активну участь в позбавленні від жирових відкладень.

Тому, перш ніж проводити експерименти на власному організмі, слід ретельно оцінити його стан, порадитися з терапевтом, і зважити доводи «за» і «проти». Бережіть себе, і не нашкодите непродуманими рішеннями!

  • активовугільна дієта

Comments are closed!

_0.32MB/0.01175 sec