Агібалова Ірина Олександрівна – раціон харчування, коментарі дієтолога

Агібалова Ірина Олександрівна – раціон харчування, коментарі дієтолога Агібалова Ірина Олександрівна

Учасниця скандально відомого реаліті-шоу Дом2 Ірина Олександрівна Агібалова викликає у глядачів найполярніші емоції. Але, ніхто не буде заперечувати, що у свої 46 років Ірина Олександрівна прекрасно виглядає,

залишається молодою і квітучою не дивлячись на те, що у неї, без сумніву, присутні зайві кілограми.

Ірина Олександрівна не дотримується ніякої особливої??дієти, але намагається стежити за тим, щоб в її раціоні переважали корисні і здорові продукти. Про те, як харчується героїня проекту вона розповідає сама.

Раціон одного дня на проекті учасниці реаліті шоу Дом2 І. А.Агібаловой:

1-й сніданок . Кава з двома шматочками цукру (40 ккал)

2-й сніданок . Стакан молока, 1 шматочок чорного зернового хліба з горішками і гарбузовим насінням (90 + 177 = 167 ккал)

Обід . Карбонат на грилі (1 порція), салатик з огірків і помідорів з рослинним маслом і сіль, склянка коли (135 + 200 + 126 = 461 ккал)

1-й перекус . 1 шматочок вафельного шоколадного торта, стакан коли (296 + 126 = 422 ккал)

2-й перекус . Холодний зелений чай з пляшки (96 ккал)

Нічний вечерю . Половинка порції карбонату на грилі, чашка чорної кави з двома шматочками цукру (40 + 40 = 80 ккал)

Разом: 1266 ккал

Білки: 40,7 г

Жири: 56,4 г

Вуглеводи 174,5 г

Лікар-дієтолог Юлія Бастрігіна аналізує харчування героїні, ділиться секретами молодості, а ще розповідає про літні напої :

Вага зростає не від котлет, а від років

Впевнена, що багато з вас чули цю приказку. Дуже сумно, але у віці 25 років наш організм з зростаючого раптом починає перетворюватися на старіючий – на радість виробникам лікувальної косметики. І виражається це не тільки у появі перших зморшок, але й у поступовому зниженні швидкості обміну речовин. Звичайно, в 25 років він ще ого-го, а от починаючи з 29-ти уповільнення стає відчутним і кожні наступні 10 років дає про себе знати все виразніше. А чим нижче швидкість обміну речовин, тим менше потреба організму в калоріях. Проте більшість людей протягом життя зберігають вірність харчовим звичкам і порціях, не враховуючи, що з роками різниця між надходить і витратою енергії стає все менше, а потім і зовсім зникає, внаслідок чого вага починає поступово зростати. Але і це ще не все.

Геть жир і цукор!

Вікові зміни накладають досить жорсткі обмеження не тільки на калорійність, але і на склад раціону. Чим більше в ньому цукру і жиру (як ми бачимо на прикладі харчування нашої героїні), тим більше дисбаланс гормонів, що відповідають за накопичення і витрата енергії. До речі, якщо обсяг талії наближається до 88 см, це сигнал того, що ситуація виходить з-під контролю: виникає стан, при якому надходять вуглеводи (солодкі напої, тортики, хліб, картопля), замість того щоб забезпечити нас енергією, відразу перетворюються на жир, а організм при цьому фактично голодує! Звідси і відмінний апетит. Порочне коло замикається, і… вага зростає все більше і більше.

Корисний факт . Обмін речовин сповільнюється, починаючи з 25 років.

Секрети молодості

Звичайно, роки назад повернути неможливо, але створити передумови для «омолодження» обміну речовин цілком реально.

перше, треба знати, що з віком слід більше уваги приділяти фізичним навантаженням. Співвідношення жирової і м’язової маси в тілі прямо впливає на те, з якою швидкістю організм буде витрачати надходять калорії.

Причому фізичні навантаження для дам старше 30-ти – це не «лежачі» види спорту, де можна підняти ногу, потягнутися і далі лежати відпочивати, і навіть не біг. А помірні силові навантаження в тренажерному залі, і бажано – щоденні!

друге, слід докорінно змінити звичний стиль харчування. Скажіть «до побачення» газованим напоям, картопляному пюре і солодощів. Особливо у вечірній час. Ні в якому разі не поєднуйте продукти, багаті вуглеводами (хліб, крупи, картопля) з відверто жирними (вершкове і рослинне масло, сосиски, сир). У раціоні має бути більше продуктів, багатих білком, але з невисоким вмістом жиру. Дамам після 30-ти відмінно підійдуть страви з бобових, пісні сорти птиці та м’яса, нежирна риба. І, звичайно ж, слід якомога частіше вводити в раціон продукти з «негативної» або помірною калорійністю. До них відносяться: ягоди, цитрусові, капуста, салатні овочі, селера, зелень, а з напоїв – зелений чай.

Що ж таке «негативна» калорійність?

Чому деякі продукти називають “негативними” по калорійності, легко пояснити на прикладі. На пережовування порції стебла селери організм витрачає 16 ккал – рівно стільки, скільки міститься в селері. А вся енергія, яку організм витратить на перетравлення, засвоєння і виведення цього селери, буде взята вже з внутрішніх запасів.

Корисний факт . Фізичні навантаження здатні прискорити процес обміну речовин.

Корисний факт . Більшість овочів, зелень і деякі фрукти мають «негативну» калорійність.

Що пити в літню спеку?

У спеку, як правило, їсти не хочеться. Хочеться пити! І щоб потім не дивуватися, чому практично при повній відмові від їжі ви зовсім не схудли, а іноді навіть трохи поправилися, потрібно уважніше вибирати напої. Рідини в промисловій упаковці завжди мають етикетку, на якій вказана у тому числі їх калорійність. Якщо вона дорівнює нулю (звичайна вода, напої light на цукрозамінники), боятися нічого. А ось на кока-колі, квасі та інших лимонадах буде вказано 38-42 ккал на 100 мл, тобто 1 стакан міститиме собі цілих 126 ккал – стільки ж, скільки в двох шматках білого хліба, а дві склянки по калорійності будуть рівні цілому гамбургеру (самі знаєте, звідки). До речі, солодкі напої роблять зневоднює дію. Вони лише «як би» втамовують спрагу, але потім примушують вас пити їх знову і знову.

Comments are closed!

_0.31MB/0.03170 sec