9 правил для астматиків: уникайте різких рухів і більше гуляйте

9 правил для астматиків: уникайте різких рухів і більше гуляйте 9 правил для астматиків: уникайте різких рухів і більше гуляйте

Людям, що страждають астмою, потрібно бути дуже обережними у своєму житті і звичках, щоб не спровокувати напад і не погіршити своє cостояние

Для цього фахівці рекомендують

дотримуватися деяких правил.

Правило 1.

Постарайтеся знешкодити пилок

У багатьох випадках хворі астмою реагують на пилок рослин, у них починається алергічна реакція. Тому до сезону цвітіння небезпечних рослин слід підготуватися заздалегідь – за 1,5-2 місяці до його початку. Для цього проводять курс десенсибілізації – лікування, що знижує чутливість до тих алергенів, які викликають реакцію. Якщо ж час для лікування упущено, єдиний надійний спосіб – виїхати на час туди, де «ваші» рослини вже відцвіли або зовсім не ростуть.

Правило 2.

Защищайтесь від простудних захворювань

Якщо вигляд вашої астми не залежить від сезону, а, наприклад, пов’язаний з алергією на домашній пил, боротися з нею доводиться цілий рік. Але справжній «бич» астматиків – простудні захворювання, завжди погіршують перебіг хвороби. Щоб звести їх ризик до мінімуму:

? Приймайте адаптогенні рослини (якщо у вас немає до них алергії), що підвищують імунітет – ехінацею, жень-шень, родіола рожева та інші.

? Якщо застуди вас буквально замучили, спробуйте галотерапию – лікування в спеціальній соляній печері. Особливий мікроклімат, відсутність пилу і алергенів в повітрі помітно полегшують стан астматиків. Насиченість її атмосфери солями, як своєрідна фізіотерапевтична процедура, може надати корисну дію на верхні дихальні шляхи. (Як діє це лікування, читайте на стор 7. – Ред.).

? Застуди у астматиків часто трапляються не тільки взимку, але й влітку, якщо доводиться працювати в приміщенні з кондиціонером. Коли на вулиці пекло, а в приміщенні +18 ° С, небезпека захворіти вельми висока. Кондиціонер необхідно налаштовувати так, щоб різниця між «зовнішньої» і «внутрішньої» температурами не перевищувала трьох, максимум чотирьох градусів.

Правило 3.

Забезпечте приплив чистого повітря

У теплу пору року головне – якомога більше часу проводити за містом. Міський літнє повітря являє собою складну суміш з вихлопних газів, пилу, промислових випарів. А час від часу цей «коктейль» доповнюється ще й смогом.

Добре, якщо вдасться так організувати свій літній режим, щоб крім вихідних їхати з міста і на ніч. Якщо ви живете в зелених районах, поряд з великими парками, намагайтеся проводити там частину вихідних у будь-який час року. Хоча взагалі людям з астмою краще жити в передмісті.

Правило 4.

Не нехтуйте допомогою природних засобів

Зрозуміло, хворі на астму повинні проходити лікування тільки під контролем свого лікаря і постійно приймати ті препарати, які він їм призначає. Однак відомо, що деякі природні засоби можуть використовуватися для профілактики (після консультації з лікарем).

Наприклад, білоруські медики рекомендують страждають бронхіальною астмою один тиждень на місяць приймати 5-6 разів на день по 1 десертній ложці настою трави горицвіту (6 г подрібненої трави на склянку окропу).

? Хорошу профілактику астматичних нападів забезпечить і відвар листя кропиви дводомної, а також свіжий сік молодої кропиви.

? А російські лікарі вважають, що для попередження астми хороший кип’ячений сік ріпи, а також відвар з неї. 1/4 склянки соку 3-4 рази на день забезпечать профілактику і нададуть загальнозміцнюючу дію. Правда, при запаленнях шлунково-кишкового тракту сік ріпи потрібно приймати дуже обережно.

Правило 5.

Домашні квіти і тварин доведеться виключити

Квіти в квартирі і астма – поєднання неприпустиме. Так що ні пересаджувати, ні тримати їх астматикам можна. Як, втім, і домашніх тварин. Практика показує, що навіть при відсутності алергії на чотириногого улюбленця вона рано чи пізно у вас з’явиться. А розлучатися з істотою, до якого прив’язаний всією душею, дуже важко. Краще не заводити його зовсім.

Правило 6.

Будьте уважні до матеріалів

Астматику краще відмовитися від ватних, пір’яних і пухових подушок і ковдр, використовувати більш сучасні матеріали. В одязі – віддавати перевагу натуральним тканинам. Ніякої синтетики! Зараз продається спеціальне протиалергенні білизна, можна користуватися ним.

Правило 7.

Уникайте різких рухів у всьому

Головним гаслом для хворих на астму має стати слово «помірність». Особливості захворювання такі, що напад може спровокувати будь-яке несподіване вплив: склянку крижаної води, різкий перепад температури, інтенсивне фізичне навантаження. Тому хворим не показані навіть такі види фізичного навантаження, як шейпінг, аеробіка і навіть біг підтюпцем.

Те ж стосується посилених подвигів на домашній ниві або на дачних грядках. Оптимальне при астмі фізична вправа – тривала, спокійна ходьба. Особливо корисні тривалі заміські прогулянки.

Правило 8.

Тримайтеся подалі від токсинів і сміття

Якщо доводиться брати участь у прибиранні квартири, ремонті (хоча вам цього краще уникати) або прибирати будівельне сміття, робити це треба або в чотиришаровій марлевій масці, яка захистить від пилу, або, що надійніше, в індивідуальному респіраторі. Але контакт з пилом, випарами лаків, різкими запахами повинен бути виключений повністю.

На кухні обов’язково встановіть над плитою витяжку. Вона позбавить вас від продуктів згоряння газу, від пари, диму і запахів, неминучих при приготуванні їжі і абсолютно некорисних при астмі.

При збиранні краще використовувати сухий, а не миючий пилосос. Залишкова вологість після його застосування створює ідеальні умови для розмноження головних виробників домашніх алергенів – мікроскопічних кліщів і цвілевих грибків. Так що, наводячи чистоту, краще спочатку попрацювати сучасним пилососом сухого чищення з надійними протипиловими фільтрами відпрацьованого повітря і одноразовим мішком для сміття, а потім по-старому протерти всі вологою ганчіркою або спеціальною серветкою.

Будьте також обережні при користуванні побутовою хімією. «Пил» від пральних і чистячих порошків і дратівливі запахи, в тому числі хлору, не для вас. Не нехтуйте «захисним обладнанням» – рукавичками, респіратором, маскою.

Правило 9.

Не зациклюйтеся на свою хворобу

Часто хворі астмою страждають від того, що вони «не такі, як усі». Це не сприяє гарному психологічному клімату. Щоб не відчувати себе на самоті і вирішувати проблеми разом з людьми, які вже стикалися з ними, можна займатися в спеціальних астма-школах, які є в Москві та інших містах. Їх частіше відвідують жінки – і тому, що вони частіше хворіють на астму, і тому, що більш відповідально ставляться до свого здоров’я.

Існують і сайти в Інтернеті, де можна знайти дуже корисну інформацію та адреси однодумців. Якщо дотримуватися всіх рекомендації, то можна «спуститися» на нижчу сходинку захворювання і потім невизначено довгий час підтримувати хвороба в стані, який дає можливість вести нормальну, активне життя.

Можна постійно тримати хворобу під контролем і навіть поступово знижувати обсяг лікування. Багато провідних алергологи світу самі страждають бронхіальною астмою. І вони зуміли настільки пристосуватися до свого стану, що більшість оточуючих навіть не підозрює про те, що вони хворі. Але лікар може правильно контролювати себе сам. Він знає, коли потрібно зменшити або збільшити дозу препарату, коли ввести антибіотики, щоб не допустити ускладнення за рахунок бактеріальної інфекції. А пацієнт повинен добитися цього за допомогою свого лікуючого лікаря. І тоді він зможе відчувати себе повноцінним, активною людиною, незважаючи на бронхіальну астму.

Comments are closed!

_0.32MB/0.07989 sec