6 принципів дієти для схуднення | Дієти | Харчування | FitFix

6 принципів дієти для схуднення | Дієти | Харчування | FitFix FitFix

У світі існує, напевно, мільйон дієт, і 99% цих дієт не працюють. Або працюють тільки під час дієти, яка полягає в обмеженні кількості їжі і прийомів їжі в день. Зменшуючи кількість

прийомів їжі в день, людина тим самим уповільнює свій метаболізм. Природно, що на початковому етапі організм почне худнути на тлі виснаження. Але як тільки людина повертається до звичного способу харчування, то організм починає не справлятися з великою кількістю їжі. Оскільки метаболізм тепер уповільнений. а кількість їжі надходить той же, що й було перед початком дієти, від цього надлишок їжі починає зашкалювати і відкладатися в жир. Таким чином, більшість людей після проведення курсу дієти в кращому випадку повертаються до свого звичного вазі.

Для того, щоб схуднути, ні в якому разі не потрібно сідати на дієту. Необхідно змінити спосіб життя, а саме – дотримуватися основних принципів здорового харчування. Дійсно працювати будуть тільки дієти, побудовані на цих принципах.

Принцип 1: Входить і виходить

Вага тіла буде знижуватися тільки тоді, коли кількість затрачуваної тілом енергії буде більше кількості енергії, яка надходить в тіло з їжею.

Принцип 2: Зниження калорійності продуктів

Якщо Ви вирішили зменшити свою вагу, то першим кроком має бути зменшення калорійності продуктів, тобто заміна більш калорійних продуктів менш калорійними.

Знижувати калорійність слід на 5-10% в день. Більш різкі скачки можуть негативно позначитися на обміні речовин. Поступове зниження калорійності не дасть вам різкого падіння стрілки ваг. Більш того, стрілка ваг не опускатиметься до тих пір, поки ви не дійдете до свого еталонного кількості калорій в день. Після перетину цього порогу і подальшого зниження калорійності ви і почнете худнути. Для оцінки калорійності продуктів існують спеціальні таблиці.

Зрештою ваш раціон повинен складатися з низькокалорійної їжі на 80%. Це дозволить зберегти здоровим шлунково-кишковий тракт і знизити відчуття голоду. Особливо корисними в цьому випадку стають продукти, багаті клітковиною, такі як фрукти і овочі.

Принцип 3: Урізання жирів і виключення швидких вуглеводів

Важливо пам’ятати що швидкі вуглеводи, особливо такі як хлібобулочні та кондитерські вироби, дуже швидко засвоюються організмом, тим самим запускаючи процес жировідкладення. Тому, якщо ви хочете знайти гарну фігуру, солодощі з раціону доведеться виключити.

Жирні продукти теж бажано обмежити, і залишити в раціоні лише рослинні жири природного походження, а також жири, що містяться в морепродуктах. Організм використовує жир як джерело енергії менш охоче, ніж вуглеводи, і швидше за все акумулює його в жирових клітинах.

Принцип 4: Збільшення кількості прийомів їжі

Чим рідше ми харчуємося, тим сильніше сповільнюється наш метаболізм. Якщо вживати велику кількість їжі в пару-трійку прийомів, то її надлишок буде відкладатися в жир, «про запас». Якщо ж взяти той же об’єм їжі і розподілити його на 5-6 прийомів на день, то кожен раз їжа буде надходити в потрібній кількості, а не приходити в надлишку, і тому буде повністю засвоюватися, не відкладаючи в жир. Основа принципу полягає в тому, що чим частіше ми харчуємося, тим краще і швидше працює наш обмін речовин.

Принцип 5: Розподіл порцій

У першій половині дня їжа витрачається в першу чергу на енергію, а в другій депонується в жири. Тому при схудненні важливо 80% раціону споживати до 18:00. Багато джерел вказують на те, що для скидання ваги необхідно відмовитися від їжі після шести, але це не так. Увечері просто необхідно вибирати менш калорійну їжу і стежити за вмістом білків. Перевагу слід віддавати білковим продуктам і повільним вуглеводам.

Відмовтеся від їжі за 2 години до і 2 години після тренування. Справа в тому, що якщо ви поїдете, то під час тренування організм для добування енергії буде витрачати не вашу жировий прошарок, а з’їдену їжу. Якщо ви хочете зберегти суху м’язову масу, то пийте протеїновий коктейль або амінокислоти.

Принцип 6: Багато води

Вода прискорює всі процеси життєдіяльності організму, а в режимі схуднення – процеси спалювання жиру. Необхідний обсяг для нормального функціонування – 3 літри на добу разом з водою, що міститься в їжі, або близько 2 літрів чистої води. Крім цього, вода допомагає втамувати підступає відчуття голоду.

  • надлишок жиру депонується

Comments are closed!