5 кроків до красивої шкірі: від правильного мила до правильного харчування | Здорове життя | Здоров’я | Аргументи і Факти

5 кроків до красивої шкірі: від правильного мила до правильного харчування | Здорове життя | Здоров’я | Аргументи і Факти Крок 2. Ні переїдання

Недавнє дослідження, опубліковане в «Журналі про клінічної ендокринології та метаболізмі», показало,

що зниження споживання калорій допомагає продовжити молодість шкіри.

Справа в тому, що руйнування клітин і пошкодження ДНК в нашому організмі до пори до часу заважає гормон мелатонін. Виробляється він під час сну, але з віком продукція гормону поступово знижується, що і запускає процес старіння. Однак помітне скорочення харчування стимулює вироблення мелатоніну, не кажучи вже про інших корисних для організму наслідки.

При цьому автори відкриття не радять братися за калькулятор і судорожно підраховувати вміст жирів, білків і вуглеводів в тому, що ви їсте. Просто дотримуйтесь таке просте правило харчування: при кожному прийомі їжі половину своєї тарілки заповнюйте овочами, чверть – білками (м’ясом або яйцями) і ще чверть – углеводистой їжею (крупа, макарони, хліб). При цьому вуглеводи повинні бути «повільними» – це вироби з цільнозерновий борошна або коричневий рис, – а не «швидкими», як у солодкій здоби, звичайному хлібі чи картоплі. Якщо їсте м’ясо, розмір порції не повинен перевищувати розмір вашої долоні, при цьому червоне м’ясо можна споживати не частіше 2 разів на тиждень. А ось морепродукти краще їсти побільше – тричі на тиждень як мінімум.

І ні в якому разі не виснажуйте себе постійними дієтами: голодування так само погано позначається на шкірі, як куріння і алкоголь.

Крок 3. Вибираємо мило

Вибирати продукти ми, начебто, вже навчилися – знаємо, що таке калорії, скільки і яких повинно бути жирів, ніж шкідливі вуглеводи і так далі. Але косметику та гігієнічні засоби багато як і раніше вибирають по запаху – але ж це все одно, що нагодувати свою шкіру першим-ліпшим напівфабрикатом.

Тим часом абсолютна більшість шампунів, гелів, очищувальних пінок і т. п. містять шкідливі для шкіри компоненти. Найпоширеніший з них – Лорел сульфат натрію (Sodium Lauryl Sulfate), який сушить шкіру, проникає в її глибокі шари і порушує захисну функцію. Зверніть увагу: у складі кожного другого гігієнічного засобу він вказаний на першому місці, тобто міститься в максимальній частці. Тоді як всякі масла та екстракти, які виробник виносить на видні місця на етикетці і позиціонує як чудо-панацею від усього, вказані в кінці списку, тобто і в продукті їх мінімум. Загалом, шукайте етикетки без сульфату на перших позиціях.

Ще одна важлива строчка, яку треба шукати на упаковці крему або лосьйону – це SPF, тобто ступінь захисту від ультрафіолетових променів. І влітку, взимку, і вранці, і ввечері УФ-випромінювання руйнує клітини нашої шкіри, сприяючи утворенню зморшок і пігментних плям. Тому сонцезахисний елемент необхідний не тільки засобів для засмаги.

І, нарешті, якщо у вас вже почали з’являтися перші вікові проблеми, вам необхідні отшелушивающие скраби та пінки, щоб зняти відмерлі клітини епітелію і поліпшити харчування глибоких шарів шкіри. Користуйтеся таких коштів не рідше 2-3 разів на тиждень.

Крок 4. Постільний режим

Пам’ятайте про мелатонін? Так, щоб не позбавляти себе цього корисного гормону, потрібно досить висипатися, плюс, створювати собі комфортні умови для сну. Щільно завішуйте фіранки в спальні і не залишайте включеними нічник або телевізор – повна темрява стимулює вироблення мелатоніну в організмі. А ще намагайтеся не спати обличчям у подушку – так дрібні кров’яні судини передавлюються і живлення шкіри слабшає.

Крім того, стежте за тим, що і скільки ви їсте на ніч. Деякі продукти містять речовину триптофан, яке організм використовує при продукції того ж мелатоніну і серотоніну – ще одного «сонного» гормону. Це, наприклад, молоко, сир і несолодкий йогурт, морепродукти, коричневий рис, бобові, яйця, волоські горіхи, насіння соняшнику і сочевиця.

Крок 5. Захист від сонця

Так, ультрафіолет шкідливий, а й зовсім без сонячного світла вашій шкірі не обійтися, адже це майже єдиний природний джерело вітаміну D. Так що, приймаючи сонячні ванни, найважливіше – знати міру. За 10 хвилин під прямими променями щодня достатньо, щоб уникнути вітамінного дефіциту. І пам’ятайте, деякі матеріали мають підвищену відбивну здатність, що підсилює вплив сонця на вашу шкіру. Це, наприклад, сніг, вода і пісок – так що, перебуваючи на курорті або просто на пляжі, про захисний кремі забувати не можна.

Comments are closed!