11 порад для тих, хто дотримується Великого Пост

11 порад для тих, хто дотримується Великого Пост 11 порад для тих, хто дотримується Великого Пост

Foto: Publicitates foto

Пропонуємо 11 правил, як без шкоди для здоров’я дотримуватися посту.

Піст – нелегке випробування, він включає в себе не тільки і не стільки обмеження

в їжі, як обмеження в способі життя. Це період, під час якого можна повністю переосмислити своє життя і відкрити щось нове в самому собі. Якщо ви не готові до цього – краще не мучте себе і не починайте. Пост як обмеження лише в їжі – звичайна дієта.

На 7 тижнів доведеться забути про алкоголь, продукти тваринного походження, десерти, здобу, гнів, злість, заздрість, плотські втіхи.

11 правил для бажаючих постити

1. Оскільки існує заборона на м’ясо, птицю, рибу, молочні продукти і яйця, то для профілактики дефіциту білка в раціон харчування слід включати білок рослинного походження – це все соєві продукти (їх асортимент дуже широкий від м’яса до йогуртів), бобові, горіхи, насіння, різні злакові та каші, вироби з борошна грубого помолу.

2. Щодня необхідно включати в свій раціон різні каші, макаронні вироби та картоплю ще з однієї причини – вони є відмінними джерелами енергії, додадуть вам сили і бадьорість, повернуть гарний настрій і радість життя.

3. Крім білкової їжі необхідно щодня вживати в їжу рослинні олії, близько 1-2 столових ложок в день.

4. Овочі та фрукти в кількості не менше 500 грамів щодня.

5. Для профілактики загострення весняної депресії необхідні страви з бурого рису, пшона, гречки, сої, сочевиці, а також фініки, банани і арахіс.

6. Обов’язково щодня приймайте вітамінно-мінеральний комплекс.

7. Пам’ятайте про важливість вживання достатньої кількості чистої питної води – не менше 1,5-2 літрів на день.

8. Для любителів солодкого залишається мед і сухофрукти, які є джерелом важливих вітамінів і мікроелементів.

9. Постарайтеся харчуватися не рідше за 4-5-ти разів на добу, в певний час і ретельно пережовувати їжу, тому що це дозволить вашому організму швидше адаптуватися в умовах нового для нього рослинного раціону.

10. Намагайтеся урізноманітнити свій раціон під час посту і не вживати страви та продукти, до яких відчуваєте неприязнь, вони не принесуть користі для вашого організму.

11. При виході з посту – будьте помірними при вживанні м’ясної і жирної їжі. Поступово і акуратно повертайте її в свій щоденний раціон. Пам’ятайте, що в організмі до кінця посту рівень ферментів, що розщеплюють білок, мінімальний, а продукти гниття білків в кишечнику можуть на 2 дні вивести вас з нормального робочого графіка. Не випадково культовий продукт – відварене яйце. Це збалансований продукт, який стимулює активність травної системи після багатоденного стриманості.

І пам’ятайте, що Великий піст – це період не тільки обмежень в їжі, а час для весняного радісного настрою, пробудження до себе і до нових мріям, планам, цілям. Це час любові і поваги до всього живого, вільний від гніву й ненависті, обману і зла.

  • хто дотримується посту

Comments are closed!