10 продуктів, які перемагають рак | Харчування і дієти | Кухня | Аргументи і Факти

10 продуктів, які перемагають рак | Харчування і дієти | Кухня | Аргументи і Факти 10 продуктів, які перемагають рак

Кажуть: «Ти – те, що ти їси ». Звідси простий висновок – твоє здоров’я і твої хвороби похідне від того, що ти їси. У боротьбі з раком, крім складної фармакології, допомагають звичайні продукти харчування, які – суть життя людського організму.

Всесвітня організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) опублікувала список продуктів, які сприяють загальному зміцненню імунної системи, роблять антидепресивну дію на психіку, підвищують загальний тонус організму. Але самим чудовим властивістю цих корисних продуктів є те, що вони здатні зупиняти зростання ракових клітин.

Фахівці рекомендують дотримуватися наступного правила: на тарілці завжди повинно бути 2/3 рослинних продуктів і не більше 1/3 білкових.

Хрестоцвітні

Брокколі, цвітна капуста, кочення капуста, брюссельська капуста, пліч-чой, крес-салат та інші овочі, вже заслужили репутацію борців з раковими захворюваннями.

Ці овочі містять індоли, що стимулюють утворення потужного антиоксиданту – ферменту глутатіонпероксидази. Вчені вважають, що індоли інактивують надлишкові естрогени, здатні служити причиною раку, особливо – пухлин молочної залози. Ці овочі містять також багато вітаміну С, потужного антиоксиданту. Для максимальної схоронності індолів, ці овочі бажано вживати в сирому вигляді, або після нетривалої обробки парою.

Соя та продукти з сої

[recipe1294]

Соєві боби і будь-які продукти, приготовлені з сої (тофу, темпех, місо і соєвий соус), запобігають розмноженню злоякісних клітин. Крім того, вони містять ізофлавони і фітоестрогени, що володіють протипухлинною активністю. Вдобавок соєві продукти знижують токсичний вплив опромінення та хіміотерапії.

Лук різних сортів і часник

Часник має хелаторнимі властивостями, тобто здатністю зв’язувати токсини, включаючи, наприклад, потенційно канцерогенний кадмій з сигаретного диму, і видаляти їх з організму. Ще він активує білі кров’яні клітини, які поглинають і знищують ракові клітини. Одним з найбільш поширених видів раку є рак шлунка, однак регулярний прийом в їжу часнику та цибулі знижує ймовірність цього захворювання. Часник вдобавок служить джерелом сірки, необхідної печінки для виконання детоксикаційної функції.

Лук діє подібним чином, хоча і в меншій мірі. І часник і цибулю містять аліцин, серосодержащие речовина, що володіє могутнім детоксицирующим ефектом. Враховуючи, що печінка є універсальним органом, який очищає наше тіло від будь-яких канцерогенів і хвороботворних мікробів, значимість цибулі та часнику неможливо переоцінити.

Водорості бурі

В бурих водоростях міститься багато йоду, який необхідний для щитовидної залози, регулюючої метаболізм цукру (енергії) в крові. Відомо, що, починаючи приблизно з 25 років, щитовидна залоза поступово зменшується в розмірі, і у багатьох людей з віком виявляють недостатність її функції (зниження вироблення гормонів). Якщо вироблення енергії знижується, то метаболізм цукру в крові відповідним чином змінюється, що створює сприятливі умови для виникнення раку. У бурих водоростях міститься багато селену, який є потужним антиоксидантом.

Горіхи і плодові насіння

В мигдальних горішках є леатріл, натуральна речовина, в складі якого є ціанідоподобная субстанція, смертоносна для злоякісних клітин. Стародавні греки, римляни, єгиптяни і китайці приймали в їжу насіння і кісточки таких фруктів, як абрикоси, вважаючи, що ті пригнічують розвиток раку.

Лляне і кунжутне насіння, гарбузове та соняшникові насіннячка містять в своїй твердій зовнішній оболонці лігнано . Це так звані фітоестрогени (речовини, що імітують по своїй дії гормон естроген), які сприяють видаленню надлишкового естрогену з організму. Надлишок естрогену, як відомо, стимулює виникнення гормонозалежних видів раку, зокрема, раку молочної залози, яєчників і матки.

Багато лігнанов міститься також в соєвих бобах, тофу, місо і Темпех – можливо, це одна причин, чому в азіатських країнах менше поширені гормонозалежні види раку.

Гриби японські та китайські

Гриби маітаке, шиітаке і реї-сі містять могутні імуностимулятори – полісахариди під назвою бета-глюкан.

[recipe1295]

У звичайних грибах їх немає, тому має сенс пошукати ці природні східні зілля, нехай навіть в сушеному вигляді, в супермаркетах і крамницях, що торгують китайської їжею. Використовуйте їх в будь-яких стравах, куди додають гриби.

Томати

В останні роки на помідори звернули особливу увагу у зв’язку з виявленням у них протипухлинних властивостей. Помідори містять лікопен, потужний антиоксидант

Риба і яйця

є багатим джерелом омега-3 жирних кислот, які пригнічують утворення ракових клітин. На даний момент перевагу з порід риби віддається камбалі.

Корисні приправи

Куркума (турмерік), – порошок яскраво-жовтого кольору з бульб рослини із сімейства імбирних, що широко використовується в якості приправи. Куркума володіє хорошими антиракові властивості, особливо в лікуванні раку кишечника і сечового міхура. Вона здатна зменшувати вироблення організмом особливих ензимів, пов’язаних із запальними процесами, кількість яких ненормально високо у пацієнтів з деякими видами запальних захворювань і раку.

Чай

І зелений, і чорний, містить деякі антиоксиданти, відомі як поліфеноли (катехіни), що мають здатність перешкоджати поділу ракових клітин. Найбільш ефективний у цьому відношенні зелений чай, трохи менше – чорний, а трав’яні чаї, на жаль, не показали цієї здатності.

Згідно з доповіддю, опублікованою в Журналі Клітинної Біохімії (США) у липні 2001р. ці поліфеноли, у великій кількості містяться в зеленому і чорному чаї, червоному вині та оливковій олії, можуть захищати від різних видів раку. Сухе листя зеленого чаю за вагою містять приблизно 40% поліфенолів, тому споживання зеленого чаю може значно скорочувати ризик виникнення раку шлунка, кишечника, легенів, печінки і підшлункової залози.

А чи є продукти, які, навпаки, підвищують ризик захворювання раком або погіршують перебіг хвороби? Такі продукти існують, і це в першу чергу:

Встановлено, що зловживання алкоголем підвищує ризик розвитку раку ротової порожнини, гортані, глотки, стравоходу, печінки і грудей. Жінкам з груп високого ризику розвитку раку молочних залоз слід взагалі уникати вживання алкоголю, оскільки прийом навіть декількох порцій алкоголю на тиждень підвищує ймовірність розвитку даного захворювання.

Споживання м’яса при захворюванні на рак або при підвищеному ризику його виникнення слід обмежити. За даними декількох досліджень, більш високий ризик виникнення раку товстої кишки і шлунку виявлений серед осіб, чия дієта в основному складається з м’ясної їжі, приготовленої в умовах кулінарної промисловості. Можливо, це пов’язано з додаванням нітритів, широко використовуються в кулінарії в якості харчових добавок. Крім того, в м’ясі міститься холестерин, а споживання жирної, висококалорійної і холестеринової їжі призводить до розвитку ожиріння, яке пов’язують з більш високим ризиком розвитку онкологічних захворювань (раку грудей у??жінок в постменопаузі, ендометрії, товстої кишки, жовчного міхура, стравоходу, підшлункової залози, нирок).

Нещодавно були опубліковані дані вчених з Стокгольма. Шведські медики узагальнили статистику наукових досліджень, в яких взяло участь майже 5 тисяч осіб. З’ясувалося, що при збільшенні споживання продуктів з переробленого м’яса всього на кожні 30 грамів на добу ризик розвитку раку шлунка підвищується на 1538%. На думку вчених, підвищений ризик раку може бути пов’язаний з додаванням у ці продукти нітратів та консервантів. У великих кількостях ці речовини є канцерогенами. Другий важливий чинник вплив токсичних речовин, що утворюються при копченні м’яса.

Було виявлено, що особи, що вживають велику кількість продуктів, приготованих за допомогою засалювання, більше схильні до розвитку раку шлунка, носоглотки і гортані. Даних про шкоду солі, що використовується в якості приправи немає, але і тут потрібна помірність. Споживання великої кількості цукру небезпечно в плані розвитку надмірної ваги, який, як уже вказувався, підвищує ризик розвитку раку. Краще замінити його медом.

  • які продукти запобігають утворенню ракових клітин
  • вплив цибулі на рак
  • зеленій чай и етрогені

Comments are closed!